budzimy
świadomość
widzów

SERIALE

W służbie natury

przyroda i edukacja

 

 

Pierwszy w historii Warmii i Mazur program przygodowo-przyrodniczy o procesach zachodzących w rodzimym środowisku. Przez 12 minut audycji staramy się opowiedzieć o konkretnych gatunkach, ich miejscu w ekosystemie i znaczeniu dla przyrody. Wykazujemy również pozytywny i negatywny pływ człowieka na te gatunki. Program nadawany jest na antenach TVP S.A. oraz Adventure HD.

Mieszczka na łowach

gospodarka i przyroda

 

 

Rezolotna miłośniczka psów i kotów w każdym odcinku jako wolonariuszka zabiera na spacer jedengo podopiecznego schoniska dla bezdomnych zwierząt. Ten spacer to doskonały pretekst, aby podziwiać przyrodę, ale i poznawać problemy na styku natura człowiek. Nowy odcinek to nowy temat - arcyważny, aktualny. Mieszczka na łowach poznaje przyrodę oczami dziewczyny z miasta. Zadaje swoim rozmówcom proste pytania, na które zazwyczaj szuka odpowiedzi przeciętny mieszkaniec aglomeracji w Polsce. Program emitowany jest na antenach TVP S.A, odcinki dostępne są na profilu programu na Facebooku.

Życie jezior

woda i gospodarka

 

 

Ciekawy, 8 odcinkowy cykl dokumentalny o życiu jezior północnej Polski. Śródlądowy zbiornik wodny to twór nietrwały,jednak dający życie wielu ciekawym organizmom. Ponadto jeziora współtworzą bajeczne krajobrazy i stanowią wartościową przestrzeń do życia, z której od zawsze korzystał również człowiek.